Eesti meistrivõistlused tuletõrjespordis 2019

Eesti meistrivõistlused tuletõrjespordis 2019

Kui eelnevatel aastatel on Eesti meistrivõistlusi peetud eraldi kahepäevase võistlusena, siis sel aastal enam nii ei ole. Pritsu Karikast tuntud etapid ühildatakse Eesti meistrivõistlustele omase nelja võistlusalaga. 2019. aastal selgitatakse tuletõrjespordi Eesti meistrid välja kõigil neljal võistlusalal kuue osavõistluse tulemusel.

Etappide toimumise aegu näeb võistluskalendrist.

Võistlusformaat

Individuaalalad

Kuuest etapist kolm (I, III, V) toimuvad Türi linnastaadionil ning nendel etappidel võisteldakse ainult kahel individuaalalal – konksredeliga ronimises ja 100 m takistusriba läbimises. Nimetatud kolm etappi on sarnased endistele Pritsu Karika etappidele. Neil etappidel toimub võistlus endiselt üheksas vanusegrupis.

Erinevus Pritsu Karikaga võrreldes on see, et Eesti meistriks kroonitakse sportlane, kes saavutab oma vanusegrupis kõigi kolme etapi lõikes parima individuaaltulemuse antud võistlusalal. Seega on I etapil tugeva tulemuse jooksnud sportlasel head šansid Eesti meistritiitli saavutamiseks, kuid oht sellest ilma jäämiseks püsib kuni V etapi viimase katseni.

Meeskonnaalad

Ülejäänud kolm etappi (II, IV, VI) toimuvad Pärnu-Jaagupi staadionil ning kavas on vaid 4 x 100 m tuletõrjeteatejooks ja mootorpumbaga hargnemine. Just neid alasid puudutab formaadimuutus enim. Järgnevalt on loetletud tähtsamad muudatused meeskonnaaladel võistlemisel:

  • Vanusegruppe on kaks: noored (sündinud 2003 või hiljem) ja täiskasvanud (sündinud 2002 või varem). Segavõistkonnad on teretulnud ning võistkondade sooline jaotus ei ole võistlusjuhendiga määratletud.
  • 4 x 100 m:
    • Maja ületamisel on redel eelnevalt majakesele asetatud. Majalt laskumisel on kasutada lisaplatvorm.
    • Plangu kõrgus noortel 70 cm ning täisksavanutel 170 cm.
    • Poomi kõrgus mõlemal vanusegrupil 80 cm.
    • IV etapil ei ole põlevvedeliku kustutamist – see on asendatud kustuti transportimisega.
  • Mootorpumbaga hargnemine:
    • Pumba tüüp on PH-Delta.
    • Mõlemal vanusegrupil on üks 4 meetri pikkune imivoolik ning veemahuti kaugus platvormi servast 2 m.
    • Distants tulejooneni on noortel 45 meetrit ning täiskasvanutel 65 meetrit müüdetuna platvormi keskkohast.
    • Sihtmärkideks on 170 cm kõrgustel alustel pallid. Aeg seiskub, kui viimane kahest pallist ei puuduta enam alust. Iga joajuht tohib sihtida vaid ühte palli.

Sarnaselt individuaalaladega kroonitakse ka meeskonnaaladel Eesti meistriteks hooaja parima tulemuse saavutanud võistkond, mis tähendab, et närvikõdi pakuvad ka hooaja viimased võistluskatsed.

Täpsem info formaadi muudatuste kohta on võistluste juhendis.

Tekkinud küsimustele saab vastuseid ka emaililt tuletorjespordiliit@gmail.com.

 

Leave a Comment