Eesti Meistrivõistlused 2023

Eesti Meistrivõistlused 2023

Tänavused Eesti Tuletõrjespordi Meistrivõistlused toimuvad juba 2. septembril Türi Linnastaadionil!

Kavas on kõik neli tuletõrjespordi võistlusala: individuaalselt võisteldakse konksredeliga ronimises ja 100 m takistusriba läbimises ning võistkondlikult 4×100 m teatejooksus ja mootorpumbaga hargnemises.

Võistluste plaanitav ajakava on järgnev:

 • 09.45 – Võistluste avamine
 • 10.00 – Individuaalalad
 • 12.00 – Võistkondlikud alad
 • 16.00 – Võistluste pidulik lõpetamine

Võistlustel osalemiseks tutvu juhendiga ning edasta registreerimisleht hiljemalt 24.08.2023 aadressile margo.tammepold@gmail.com.

Näeme staadionil!

Paide Torn 2023

Pika pausi järel toimub sel aastal taas Paide Torn – Eesti ainus sisevõistlus tuletõrjespordis. Osalema on oodatud nii neiud, noormehed, naised, mehed, veteranid ning pisipõnnid.
Võistlused toimuvad 6. mail Paides, E-Piim spordihallis.
Võistluste juhendiga saad tutvuda siin.
Võistlejate registreerimiseks edasta hiljemalt 1. maiks registreerimisleht aadressile margo.tammepold@gmail.com.

Tuletõrjesportlased jahtisid Eesti meistrivõistlustel tiitleid

04.09.2022 Türil peetud tuletõrjespordi Eesti meistrivõistlustest võtsid osa sportlased Järva-, Võru-, Hiiu- ja Harjumaalt ning Pärnumaalt Pärnu-Jaagupi Tuletõrjeseltsist. Lisaks tuletõrjesportlastele võtsid osa nii kutselised päästjad kui ka päästeala noorteringis osalejad.

Tuletõrjespordis peavad osavõtjad näitama parimaid tulemusi erinevatel aladel, mis on kõik seotud päästjate tööga. Nii võistlevad noored konksredeliga ronimisel õppetorni (pikk neljakorruseline torn). Just sellel alal võidutses naiste vanusegrupis Võrumaa neiu Kaisa Kahre ning meeste vanusegrupis Järvamaalt pärit Gert Valdsalu.

Neidude alagrupis (erinevates vanuserühmades) võidutsesid Järvamaalt pärit Mariete Tammepõld ning Võrumaalt Mari Liis Tuvike. Noormeeste alagrupis (erinevates vanuserühmades) pälvisid kuldmedali Võrumaalt pärit Tanel Tuvike, Järvamaalt Oliver Veimer, Kihnu päästeala noorteringist Lennart Laos ning Pärnu-Jaagupist Margo Kaldmäe.

Veel hinnatakse tuletõrjespordis 100 m takistusriba läbimist, kus tuleb ronida üle plangu, joosta üle poomi ja ühendada voolikuid. Taaskord joosti võiduaeg meeste vanusegrupis Gert Valdsalu poolt ning naiste vanusegrupis saavutas esikoha Võrumaalt pärit Triinu Tuvike.

Neidude alagrupis (erinevates vanuserühmades) võidutsesid Järvamaalt pärit Mariete Tammepõld ning Kihnu päästeala noorteringist Mia Vesik. Noormeeste alagrupis (erinevates vanuserühmades) pälvisid kuldmedali Järvamaalt Oliver Veimer, Pärnu-Jaagupist Margo Kaldmäe, Kihnu päästeala noorteringist Lennart Laos ning Mihkel Umb.

Alati palju pinget pakkuval 4x100m teatejooksus võttis täiskasvanute arvestuses võidutiitli Paide Vabatahtliku Tuletõrje Selts ning noorte arvestuses Kihnu päästeala noorteringi lapsed.

Parimad mootorpumbaga hargnejad olid täiskasvanute ja noorte arvestuses Pärnu-Jaagupi tuletõrjesportlased. Paide Vabatahtliku Tuletõrje Seltsi meeskond saavutas täiskasvanute arvestuses II koha ning III koha pälvis Võrumaa meeskond. Täiskasvanute arvestuses osales 5 võistkonda. Esindatud oli ka kutselised päästjad Türi päästekomandost, kes oma igapäeva töö oskused spordis proovile panid.

Kuigi toimunud võistlustel ei sündinud ühtegi uut rekordit on järelkasvu seas mitmeid noormehi ja neidusid, kel on suurepärased eeldused püstitada tulevikus uusi rekordeid ja saavutada kõrgeid kohti välisvõistlustel, kus plaanitakse ka järgmisel aastal aktiivselt tuletõrjesportlastega osaleda.

Tulemused on leitavad siit: https://xn--tuletrjesport-7lb.ee/tulemused/?fbclid=IwAR3y9hI6qSC5g_lGSb7Hsi8SKckvk8Si8LnZdrxK-GQiDf5OyJKX_GGggEs

Foto: Einar Klaas
Foto: Einar Klaas
Foto: Einar Klaas
Foto: Einar Klaas
Foto: Einar Klaas
Foto: Einar Klaas
Foto: Einar Klaas
Foto: Einar Klaas

Eesti Meistrivõistlused 2022

Eesti meistrivõistlused tuletõrjespordis toimuvad taas!

Juba 3. septembril 2022 kogunevad Türi linnastaadionil tuletõrjesportlased üle Eesti, et võtta mõõtu neljal klassikalisel tuletõrjespordi võistlusalal:

 • Konksredeliga ronimises õppetorni
 • 100 m takistusriba läbimises
 • 4 x 100 m tuletõrjeteatejooksus
 • Mootorpumbaga hargnemises

Võistluste planeeritav ajakava on järgmine:

 • 9.45 – võistluste avamine
 • 10.15 – individuaalalad
 • 12.00 – võistkondlikud alad
 • 16.00 – võistluste pidulik lõpetamine

Võistlustele registreerimiseks tutvu juhendiga ning saada registreerimisankeet hiljemalt 25. augustiks 2022 e-posti aadressile margo.tammepold@gmail.com.

Võistluste juhendi LISA 1 on saad alla laadida siit.

Eesti Meistrivõistlused 04.09.2021 jäävad ära

Seoses COVID-19 leviku kiire kasvu ning hinnanguliselt väikese osalejate arvu tõttu jäävad Eesti Meistrivõistlused tuletõrjespordis 04.09.2021 ära. Võimalusel selgitatakse Eesti Meistrid tuleval sisehooajal.

Vabandame!

Eesti Tuletõrjespordi Liidu juhatus

Eesti Meistrivõistlused 2021

Eesti meistrivõistlused tuletõrjespordis toimuvad plaanipäraselt ka sellel aastal. Osalema on oodatud kõik tuletõrjesporti juba harrastavad noored ja täiskasvanud ning ka uued uudistajad. Sportlastele kaasa elama on oodatud kõik!

Võistlused toimuvad 4. septembril 2021 Pärnu-Jaagupi staadionil järgneva päevakava järgi:

 • 09.45 – võistluste avamine
 • 10.15 – individuaalalad
 • 12.15 – võistkondlikud alad
 • 16.00 – võistluste pidulik lõpetamine

Võistlustele registreerimiseks tutvu esmalt juhendiga ning saada registreerimisankeet hiljemalt 31. augustiks 2021 ETTSLi e-posti aadressile: tuletorjespordiliit@gmail.com

Treeninglaagrid 2020. aasta lõpus

Aastal 2020 jätkuvad tuletõrjespordi treeninglaagrid. Treeninglaagrid toimuvad Paide E-Piim spordihallis Aiavilja 1. Paide linn.

Treeningutele oodatud uued noored ning täiskasvanud, kes alustavad tuletõrjespordiga. Tegevsportlastel jätkub treeninghooaeg.  Treeninguid viivad läbi kogenud tuletõrjespordi treenerid.

Treeninglaagrid on ühepäevased ning päevas toimub kaks trenni: 10.00 – 12.00 ja 13.30-15.00. Harjutatakse konksredeliga ronimist õppetorni ja 100m takistusraja elementide sooritusi. Vajalik varustus on kohapeal olemas.

Treeninglaagrites osalemine on tasuta, lõunasöögi eest hoolitseb osaleja ise.

KUI OLED HAIGE VÕI KOKKU PUUTUNUD HAIGEGA PÜSI KODUS. TULE TRENNI KUI OLED TERVE.

Treeninglaagrid toimuvad järgnevatel kuupäevadel:

NOVEMBRIS – 22, 29

DETSEMBRIS – 13,20

NB! Palume oma osalemisest kindlasti teada anda!

Olukorda arvestades, treeningute toimumise kinnitused ja muu info Margo Tammepõld; tel:5155461

Võistlushooaeg on lõppenud!

Nagu paljude spordialade jaoks, oli ka tuletõrjespordi jaoks 2020. aasta raske, kuna võistlusi sai pandeemia tõttu korraldada vaid kaks. Loodame, et järgmisel aastal on võistlused taas normaalse elurütmi osa.

29.08 toimus aasta viimane suurejooneline võistlus Pärnu-Jaagupi staadionil, mille käigus selgitati parimad võistkonnad 4×100 m teatejooksus ning mootorpumbaga hargnemises. Valikut võistluspäeval tehtud piltidest näeb siit. Tulemused nii varem toimunud individuaalalade etapist kui ka meeskonnaalade etapist on samuti kodulehel üleval!

Aitäh, Kati Oviir, piltide eest. Kes soovib rohkem pilte näha, siis nende juurde pääseb siit.

EMV II etapp Pärnu-Jaagupis 29.08.2020

Ajakava 29.08.2020 toimuvale Eesti Meistrivõistluste etapile on järgmine:

9.00 – 9.45  Saabumine ja registreerimine

9.45              Loosimine

10.00            RONGKÄIGU ALGUS TRUMMITÜDRUKUTEGA,

                      LÕPP PUHKPILLIORKESTRI SAATEL

10.15            AVAMINE

10.30            LA laste  Pendelteatejooksu võistlus

10.45            4 x 100m ringteatejooks  NOORED  1. katse

11.00            4 x 100m ringteatejooks    VANAD   1. katse

11.15            4 x 100m ringteatejooks  NOORED  2. katse

11.30            4 x 100m ringteatejooks    VANAD   2. katse

12.00            LA  mootorpumbaga   NOORED        1. katse

12.30            LA  mootorpumbaga   NOORED        2. katse

13.00            LA  mootorpumbaga    VANAD          1. katse

14.00            LA  mootorpumbaga    VANAD          2. katse

15.00            PIDULIK LÕPETAMINE, AUTASUSTAMINE

15.30            MULJETE VAHETAMINE, MÄLESTUSTE RÄÄKIMINE,

                      ETTEPANEKUD TULEVIKUKS TULETÕRJE SELTSI MAJAS

Eesti meistrivõistlused toimuvad ka sel aastal

Sõltumata üleilmsest viiruslainest toimuvad tuletõrjespordi 2020. aasta Eesti meistrivõistlused endiselt, kuid vähendatud mahus.

Sel aastal toimub kaks võistlusetappi: 8. augustil ning 29. augustil.

Võistluste juhendit näed siin.

Lisainfo: Margo Tammepõld; tel: +372 515 5461