Eesti meistrivõistlused on alanud

Eesti meistrivõistlused on alanud

14. juunil toimus Türil selle aasta esimene individuaalalade osavõistlus Eesti meistrivõistluste raames. Osavõtjate tagasihoidlikust arvust hoolimata oli võistluste tase kõrge.

Erilist tähelepanu väärib PC vanusegrupi konksredeliga ronimine, kus Oliver Veimer ületas 8 aastat püsinud Eesti rekordi ajaga 7,64 s. Eelmine rekord kuulus Kaarel Siimutile ajaga 7,73 s ning oli joostud 2011. aastal Türil.

Siinkohal on tagaplaanile jäänud võistluste toetajad, kelleta poleks Eesti meistrivõistlused kaugeltki sellised nagu on nad praegu.

Täname toetajaid: Päästeamet, Valgeranna Seikluspark, Tervise Paradiis, Hellar ja Pojad OÜ, Tre Raadio, Fitshop

Eesti meistrivõistlused tuletõrjespordis 2019

Kui eelnevatel aastatel on Eesti meistrivõistlusi peetud eraldi kahepäevase võistlusena, siis sel aastal enam nii ei ole. Pritsu Karikast tuntud etapid ühildatakse Eesti meistrivõistlustele omase nelja võistlusalaga. 2019. aastal selgitatakse tuletõrjespordi Eesti meistrid välja kõigil neljal võistlusalal kuue osavõistluse tulemusel.

Etappide toimumise aegu näeb võistluskalendrist.

Võistlusformaat

Individuaalalad

Kuuest etapist kolm (I, III, V) toimuvad Türi linnastaadionil ning nendel etappidel võisteldakse ainult kahel individuaalalal – konksredeliga ronimises ja 100 m takistusriba läbimises. Nimetatud kolm etappi on sarnased endistele Pritsu Karika etappidele. Neil etappidel toimub võistlus endiselt üheksas vanusegrupis.

Erinevus Pritsu Karikaga võrreldes on see, et Eesti meistriks kroonitakse sportlane, kes saavutab oma vanusegrupis kõigi kolme etapi lõikes parima individuaaltulemuse antud võistlusalal. Seega on I etapil tugeva tulemuse jooksnud sportlasel head šansid Eesti meistritiitli saavutamiseks, kuid oht sellest ilma jäämiseks püsib kuni V etapi viimase katseni.

Meeskonnaalad

Ülejäänud kolm etappi (II, IV, VI) toimuvad Pärnu-Jaagupi staadionil ning kavas on vaid 4 x 100 m tuletõrjeteatejooks ja mootorpumbaga hargnemine. Just neid alasid puudutab formaadimuutus enim. Järgnevalt on loetletud tähtsamad muudatused meeskonnaaladel võistlemisel:

 • Vanusegruppe on kaks: noored (sündinud 2003 või hiljem) ja täiskasvanud (sündinud 2002 või varem). Segavõistkonnad on teretulnud ning võistkondade sooline jaotus ei ole võistlusjuhendiga määratletud.
 • 4 x 100 m:
  • Maja ületamisel on redel eelnevalt majakesele asetatud. Majalt laskumisel on kasutada lisaplatvorm.
  • Plangu kõrgus noortel 70 cm ning täisksavanutel 170 cm.
  • Poomi kõrgus mõlemal vanusegrupil 80 cm.
  • IV etapil ei ole põlevvedeliku kustutamist – see on asendatud kustuti transportimisega.
 • Mootorpumbaga hargnemine:
  • Pumba tüüp on PH-Delta.
  • Mõlemal vanusegrupil on üks 4 meetri pikkune imivoolik ning veemahuti kaugus platvormi servast 2 m.
  • Distants tulejooneni on noortel 45 meetrit ning täiskasvanutel 65 meetrit müüdetuna platvormi keskkohast.
  • Sihtmärkideks on 170 cm kõrgustel alustel pallid. Aeg seiskub, kui viimane kahest pallist ei puuduta enam alust. Iga joajuht tohib sihtida vaid ühte palli.

Sarnaselt individuaalaladega kroonitakse ka meeskonnaaladel Eesti meistriteks hooaja parima tulemuse saavutanud võistkond, mis tähendab, et närvikõdi pakuvad ka hooaja viimased võistluskatsed.

Täpsem info formaadi muudatuste kohta on võistluste juhendis.

Tekkinud küsimustele saab vastuseid ka emaililt tuletorjespordiliit@gmail.com.

 

2019. aasta suvehooaja võistluskalender

Selgunud on 2019. aasta võistluskalender. Sel hooajal jätame hüvasti juba peaaegu 20 aastat toimunud võistlussarja “Pritsu Karikas” etappidega ning võistleme kodumaal peamiselt lihtsustatud formaadiga Eesti meistrivõistluste etappide raames. Eesti meistrivõistluste kohta on rohkem infot eraldi postituses.

Lisaks Eesti meistrivõistlustele ja juba ajalukku kirjutatud 10. Paide Tornile sõidavad noored juulikuus Šveitsi, kus toimuvad CTIF noorte tuletõrjespordi olümpiamängud. Noorte mängud toimuvad üle aasta ning täiskasvanute tuletõrjespordi olümpiamängud iga nelja aasta tagant. Viimati osales Eesti koondis CTIF mängudel 2017. aastal, kui need toimusid Austrias Villachis.

Sügisel on kümnes juubel ka Türil peetavatel tuletõrjespordi mängudel, mille kaudu on väga paljud Eesti noored tuletõrjespordiga esimese tutvuse teinud.

Septembri keskel toimuvad Venemaal Saratovis iga-aastased maailmameistrivõistlused. Sel korral toimuvad esmakordselt samal ajal maailmameistrivõistlused nii noortele kui ka täiskasvanutele ja nii meestele kui ka naistele.

Kümme aastat Paide Torni

6. aprillil 2019 kogunesid tuletõrjesportlased Eestist ja Lätist juba kümnendat korda Paidesse E-Piim spordihalli. Nagu juba tavaks on saanud, võeti hooaja avavõistlustel mõõtu konksredeliga ronimises. Seekord oli vanusegruppe 10 – esmakordselt võistlesid alla 13-aastased tütarlaspsed eraldi vanusegrupis.

Võistluste tase oli väga kõrge ning seda eriti naiste hulgas, sest langesid mitmed võistluste rekordid. uuendatud rekorditabelile saab pilgu peale heita siin.

Huvilised saavad tulemustega tutvuda siin.

Täname võistluste korraldajaid, toetajaid ning usinaid kohtunikke, sportlasi ja kaasa elajaid!

Foto: Kaarel Siimut
Foto: Kaarel Siimut

Kümnes Paide Torn 6. aprillil

Sportlastel on aeg redeli pulkadelt tolm maha pühkida, kuna täpselt ühe kuu pärast, 6. aprillil asuvad Paides E-piim spordihallis esmakordselt sel aastal tuletõrjesportlased stardipakkudele. Järjekorras juba kümnendat korda toimub võistlus Paide Torn, kus võisteldakse konksredeliga õppetorni ronimises. Esmakordselt on jaotatud sportlased kümnesse vanusegruppi varasema üheksa asemel. Seekordsel juubelihõngulisel võistlusel on oodata palju närvikõdi, suursugust tulevärki ja efektseid jookse. Nagu juba traditsiooniks on saanud, on kohal ka rohkearvuline lõunanaabrite esindus nii noorte kui vanemate sportlastega.

Võistluste juhend ning registreerimisleht on saadaval siin.

Liitu ka võistluste üritusega Facebookis ning anna oma tulekust märku!

Sissepääs on täiesti TASUTA! Tule ise ja võta ka sõber kaasa!

Alustame taas treeninglaagritega

Alates novembrist alustame taaskord tuletõrjespordi treeninglaagritega. Nagu eelmistelgi aastatel toimuvad treeninglaagrid Paides E-Piim spordihallis.

Kohale tulevad tuletõrjesportlased üle Eesti ja osalema on oodatud ka uued huvilised sõltumata east, soost või füüsilisest vormist. Treeninguid viivad läbi kogenud tuletõrjespordi treenerid.

Treeninglaagrid toimuvad järgnevatel kuupäevadel:

 • 11.11.2018
 • 25.11.2018
 • 02.12.2018
 • 16.12.2018
 • 13.01.2019
 • 03.02.2019
 • 17.02.2019
 • 03.03.2019
 • 24.03.2019
 • 21.04.2019

Laagrid kestavad ühe päeva, mille jooksul tehakse kaks trenni. Treeningud toimuvad kell 10.00 – 12.00 ja 13.30 – 15.00. Harjutatakse konksredeliga ronimist õppetorni ja 100m takistusriba elemente. Treeninguteks vajalik varustus on kohapeal olemas.

Treeninglaagrites osalemine on TASUTA, lõunasöögi eest hoolitseb osaleja ise.

Järjekorras juba kümnes talvine sisevõistlus Paide Torn toimub 06.04.2019 Paide E-Piim spordihallis. Võistlusi tutvustavat videot näeb siit.

 

Kui tead kedagi, kes on huvitatud ja soovib treeningutel osaleda, anna info julgesti edasi.

Neiud naasesid Bulgaariast MMilt

26.-29. septembrini toimusid Varnas Bulgaarias 8. noormeeste ning 4. neidude maailmameistrivõistlused tuletõrjespordis. Esimest korda võttis neidude maailmameistrivõistlustest osa ka Eesti neidude koondis, kuhu kuulusid

 • Triinu Tuvike
 • Grete Hollo
 • Ello Heiskonen
 • Carmen Rääk
 • Marite Mäesaar
 • Sirelin Punt
 • Karolin Rebane
 • Elis Kristen Vaher

Lisaks eestlannadele osalesid neidude arvestuses ka Valgevene, Läti, Bulgaaria, Tšehhi, Venemaa ja Slovakkia koondised. Noormeeste arvestuses osales 8 koondist: Valgevene, Läti, Bulgaaria, Tšehhi, Venemaa, Ukraina, Slovakkia ja Kasahstan.

Foto: FireTV.cz

Nii noormeeste kui neidude üldarvestuses oli esikolmiku koosseis samasugune:
I koht – Valgevene
II koht – Venemaa
III koht – Tšehhi

Tublid Eesti neiud saavutasid üldarvestuses 6. koha. Kõige edukamad oldi 100m takistusriba läbimises, kus jäädi lätlannadega jagama 5.-6. kohta. Ülejäänud aladel suutsid eesti neiud välja võidelda igati tubli kuuenda koha.

Neiud ise jäid võistlusreisiga väga rahule. Lisaks sportlikele saavutustele avastati maailma ning leiti palju uusi sõpru, kellel samuti huviks tuletõrjesport.

Tüdrukud soovivad südamest tänada kõiki toetajaid ja treenerid, kes tegid võistlustel osalemise võimalikuks. Eriti soovivad tüdrukud tänada treenereid, kes oma väärtuslikke kogemusi nendega jagasid. Aitäh, Margo Tammepõld, Aivar Lai ja Ülo Laks!
Huvilistel on kõiki MMi tulemusi võimalik uudistada siit.

Järgmised maailmameistrivõistlused toimuvad 2019. aastal Venemaal Saratovis.

Sellega on 2018. aasta võistlushooaeg läbi. Juba 12. oktoobril kogunevad Eesti Tuletõrjespordi Liidu liikmed ühise laua taha, et panna paika järgmise hooaja plaanid.

Info liigub ka sotsiaalmeedias

Facebookis on aktiviseerunud grupp nimega “Tuletõrjesport”, kus näeb ajakohast infot ja muud huvitavat materjali võistluste ja muude tegemiste kohta. Samuti on Eesti Tuletõrjespordi Liidul nüüdsest ka oma Instagrami konto, kust näeb põnevat sisu tuletõrjesportlaste igapäevategemistest ja võistlustest.

Facebooki grupile saab ligi siit

ETTSLi Instagrami konto on leitav siit

Koondised naasesid maailmameistrivõistlustelt Slovakkiast

Slovakkias Banska Bystricas toimusid 12.-15. septembrini  14. meeste ja 5. naiste maailmameistrivõistlused tuletõrjespordis. Võisteldi neljal klassikalisel alal, milleks olid konksredeliga ronimine õppetorni, 100m takistusriba läbimine, 4x100m tuletõrjeteatejooks ning mootorpumbaga hargnemine. Kohal oli 15 meeste ja 10 naiste koondist.

Eestist sõitsid Slovakkiasse nii meeste kui ka naiste koondis, kusjuures naiste jaoks oli tegemist esimese MMiga.

Naiste koondisesse kuulusid:

 • Triinu Tuvike
 • Kaisa Kahre
 • Grete Hollo
 • Karen-Cristle Salupõld
 • Edit Tammepõld
 • Maret Kaldmäe
 • Anete Siman
 • Airiin Liisbet Strandson
 • Ello Heiskonen

Meeste koondist esindasid:

 • Martin Sild
 • Raul Juur
 • Kaarel Siimut
 • Siim Kaaver
 • Lembit Laks
 • Joonas Jurs
 • Gert Valdsalu
 • Virgo Nurgamaa
 • Ando Vainjärv
 • Margo Tammepõld

Nii meestel kui naistel läks individuaalaladel hästi, kuna suudeti võtta maksimaalne koht, mida võistluste tase lubas.

4x100m teatejooksus tegi naiste nelik koosseisus Anete Siman, Kaisa Kahre, Edit Tammepõld ja Triinu Tuvike uue Eesti rekordi ajaga 1:06:93! Palju õnne naistele!

Meestel kahjuks teatejooks ebaõnnestus, kuna teisel katsel jäi viimasel etapil tuli põlema. Seepärast läks kirja esimesel ebaõnnestunud katsel saadud aeg 1:09:49 ning saadi 13. koht. Ebaõnnestunud katse ajaga 1:01:49 oleks saadud 11. koht.

Mootorpumbaga hargnemises oli tase väga kõrge. Eesti naised said lõpuks kirja määrustepärase Eesti rekordi 29,14 sekundit ning saavutasid suurepärase 6. koha. Meestel kahjuks hargnemine ebaõnnestus ning saadi 11. koht. Nii meeste kui naiste konkurentsis võitis mootorpumbaga hargnemise võõrustajamaa Slovakkia.

Üldarvestuses saavutas meeste koondis 12. koha ning naiste koondis 7. koha.

Tulemustega saab täpsemalt tutvuda siin.

Juba mõne päeva pärast sõidab Eesti neidude koondis Bulgaariasse Varnasse, kus toimuvad tüdrukute maailmameistrivõistlused. Soovime neile edu ja jääme huviga tulemusi ootama!

2018. aasta võistluste kalender

Kinnitatud on 2018. aasta võistluskalender:

14.04 – Paide Torn 2018

08.06 – Pritsu karikas I etapp Türi

29.06 – Pritsu karikas II etapp Jõgeva

20.07 – EMV võistkondlikud alad Jõgeva

??? – Läti Meistrivõistlused (noored)

08- 10.08 – Balti Matš Valka / Läti

17.08 – Pritsu karikas III etapp + EMV individuaalalad Võru

13.09 – Koolinoorte Tuletõrjespordi Mängud Türi

10-18.09 – Täiskasvanute MM Slovakkia

 

Kohtumiseni võistlustel!