Tuletõrjesportlased jahtisid Eesti meistrivõistlustel tiitleid

Tuletõrjesportlased jahtisid Eesti meistrivõistlustel tiitleid

04.09.2022 Türil peetud tuletõrjespordi Eesti meistrivõistlustest võtsid osa sportlased Järva-, Võru-, Hiiu- ja Harjumaalt ning Pärnumaalt Pärnu-Jaagupi Tuletõrjeseltsist. Lisaks tuletõrjesportlastele võtsid osa nii kutselised päästjad kui ka päästeala noorteringis osalejad.

Tuletõrjespordis peavad osavõtjad näitama parimaid tulemusi erinevatel aladel, mis on kõik seotud päästjate tööga. Nii võistlevad noored konksredeliga ronimisel õppetorni (pikk neljakorruseline torn). Just sellel alal võidutses naiste vanusegrupis Võrumaa neiu Kaisa Kahre ning meeste vanusegrupis Järvamaalt pärit Gert Valdsalu.

Neidude alagrupis (erinevates vanuserühmades) võidutsesid Järvamaalt pärit Mariete Tammepõld ning Võrumaalt Mari Liis Tuvike. Noormeeste alagrupis (erinevates vanuserühmades) pälvisid kuldmedali Võrumaalt pärit Tanel Tuvike, Järvamaalt Oliver Veimer, Kihnu päästeala noorteringist Lennart Laos ning Pärnu-Jaagupist Margo Kaldmäe.

Veel hinnatakse tuletõrjespordis 100 m takistusriba läbimist, kus tuleb ronida üle plangu, joosta üle poomi ja ühendada voolikuid. Taaskord joosti võiduaeg meeste vanusegrupis Gert Valdsalu poolt ning naiste vanusegrupis saavutas esikoha Võrumaalt pärit Triinu Tuvike.

Neidude alagrupis (erinevates vanuserühmades) võidutsesid Järvamaalt pärit Mariete Tammepõld ning Kihnu päästeala noorteringist Mia Vesik. Noormeeste alagrupis (erinevates vanuserühmades) pälvisid kuldmedali Järvamaalt Oliver Veimer, Pärnu-Jaagupist Margo Kaldmäe, Kihnu päästeala noorteringist Lennart Laos ning Mihkel Umb.

Alati palju pinget pakkuval 4x100m teatejooksus võttis täiskasvanute arvestuses võidutiitli Paide Vabatahtliku Tuletõrje Selts ning noorte arvestuses Kihnu päästeala noorteringi lapsed.

Parimad mootorpumbaga hargnejad olid täiskasvanute ja noorte arvestuses Pärnu-Jaagupi tuletõrjesportlased. Paide Vabatahtliku Tuletõrje Seltsi meeskond saavutas täiskasvanute arvestuses II koha ning III koha pälvis Võrumaa meeskond. Täiskasvanute arvestuses osales 5 võistkonda. Esindatud oli ka kutselised päästjad Türi päästekomandost, kes oma igapäeva töö oskused spordis proovile panid.

Kuigi toimunud võistlustel ei sündinud ühtegi uut rekordit on järelkasvu seas mitmeid noormehi ja neidusid, kel on suurepärased eeldused püstitada tulevikus uusi rekordeid ja saavutada kõrgeid kohti välisvõistlustel, kus plaanitakse ka järgmisel aastal aktiivselt tuletõrjesportlastega osaleda.

Tulemused on leitavad siit: https://xn--tuletrjesport-7lb.ee/tulemused/?fbclid=IwAR3y9hI6qSC5g_lGSb7Hsi8SKckvk8Si8LnZdrxK-GQiDf5OyJKX_GGggEs

Foto: Einar Klaas
Foto: Einar Klaas
Foto: Einar Klaas
Foto: Einar Klaas
Foto: Einar Klaas
Foto: Einar Klaas
Foto: Einar Klaas
Foto: Einar Klaas

Leave a Comment